خانه / اجتماعی / برپایی نمایشگاه غذاهای سنتی و دست ساخته های سوادآموزان در کازرون
برپایی نمایشگاه غذاهای سنتی و دست ساخته های سوادآموزان در کازرون/ عکس: ایمان مرتجز
برپایی نمایشگاه غذاهای سنتی و دست ساخته های سوادآموزان در کازرون/ عکس: ایمان مرتجز

برپایی نمایشگاه غذاهای سنتی و دست ساخته های سوادآموزان در کازرون

همزمان با هفته سوادآموزی نمایشگاهی از غذاهای سنتی و آثار و دست ساخته های سواد آموزان مرکز یادگیری محلی آفرینش در کازرون برگزار شد.

به گزارش ایمان مرتجز، به مناسبت هفته سوادآموزی نمایشگاه صنایع دستی در مرکز یادگیری محلی آفرینش واقع در روستای خسرو آباد کازرون برگزار گردید.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کازرون در حاشیه بازدید از این نمایشگاه، اظهار داشت: برپایی نمایشگاه دست ساخته های سوادآموزان و آموزش دهندگان با هدف معرفی دست ساخته ها و تولیدات مجموعه سوادآموزی با محوریت حمایت از کالا و تولیدات ایرانی می باشد.

رضا جاویدی همچنین افزود: برگزاری چنین نمایشگاه هایی منجر به تقویت روحیه ی خود باوری و نشاط در بین افراد می شود.

وی با اشاره به آسیب های ناشی از بیسوادی، دور بودن از برنامه ریزی و عدم توانایی در اداره اقتصاد خانواده را از آسیب های بیسوادی دانست و گفت: اداره خانواده، بهداشت و سلامت خانواده با سواد رابطه تنگاتنگ دارد.

وی به ویژگی های مراکز یادگیری محلی نیز اشاره کرد و یادآور شد: ورود به فعالیت های اجتماعی، آموزش سواد، آموزش مهارت های اساسی زندگی، آموزش مهارت های اجتماعی، آموزش حقوق شهروندی و حرفه آموزی از جمله ویژگی های این مراکز است.

معاون متوسطه آموزش و پرورش کازرون افزود: مرکز یادگیری محلی آفرینش از ابتدای سال ۹۵ با هدف انتقال مهارت های ایجاد اشتغال و مشاغل خانگی، مدیریت خانواده، فرزندپروری، حقوق شهروندی و مهارت های اجتماعی تشکیل شده که در آن علاوه بر آموزش دوره های سوادآموزی، این مهارت ها نیز آموزش داده می شود.

گفتنی است در این نمایشگاه دستاوردهای سوادآموزان از قبیل قالی بافی، گلیم بافی، چرم دوزی، گل های چینی و کریستال و نمایشگاه غذاهای سنتی در معرض دید عموم قرار گرفت.

این نمایشگاه تا پایان هفته سوادآموزی در روستای خسروآباد برقرار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.