خانه / فرهنگی / آموزش / امام جمعه کازرون در مراسم نواختن زنگ انقلاب در مدارس این شهر؛ ما امروز تنها کشوری هستیم که به هیچ قدرت خارجی وابستگی نداریم
نواختن زنگ انقلاب در مدارس کازرون

امام جمعه کازرون در مراسم نواختن زنگ انقلاب در مدارس این شهر؛ ما امروز تنها کشوری هستیم که به هیچ قدرت خارجی وابستگی نداریم

امام جمعه کازرون در مراسم نواختن زنگ انقلاب در مدارس این شهر گفت: دستاوردهای انقلاب باید به خوبی به نسل جوان معرفی شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، در دومین روز از دهه مبارک فجر، همزمان با سراسر کشور زنگ انقلاب در مدارس این شهر و بصورت نمادین با حضور امام جمعه، فرماندار، سرپرست آموزش و پرورش، شهردار، اعضای شورای شهر و تعداد زیادی از دیگر مسئولان ادارات و نهادهای نظامی و انتظامی این شهرستان در دبیرستان دخترانه حجاب به صدا در آمد.

امام جمعه شهر کازرون در جمع مسئولان و دانش آموزان دبیرستان دخترانه حجاب اظهار داشت: دشمن تلاش می کند که یاس و نا امیدی را به مردم کشورمان تزریق کند و همه دستاوردهای انقلاب را نادیده بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین خرسند اضافه کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب مربوط به حوزه بانوان است که آمارهای زمان طاغوت نشان می دهد ۳۵ درصد زن ها تا سال ۱۳۵۷ باسواد بودند و ۶۵ درصد بی سواد بوده اند و امروز بیش از ۹۰ درصد از بانوان ما باسواد هستند.

وی ادامه داد: ما امروز حدود ۴ میلیون دانشجو داریم که بیش از نیمی از آنها دختران هستند و این به برکت جمهوری اسلامی است که اکثرا باسواد هستند.

امام جمعه شهر کازرون با اشاره به اینکه در کازرون کل روستاهایی که برق یا آب آشامیدنی سالم قبل از انقلاب داشتند به اندازه انگشتان دست نمی رسید، گفت: اکنون اکثر روستاهای کشور از نعمت آب آشامیدنی سالم و برق برخوردار هستند.

خرسند با بیان اینکه یکی از برکات انقلاب عزت یافتن زن ها بود، افزود: رضاشاه می خواست عفت و حیای زن را از او بگیرد، که زن در تعریف رژیم پهلوی بی عفتی و بی بند و باری بود و انقلاب به زن ها عزت داد.

وی گفت: انقلاب برکات فراوانی برای ملت ایران داشت. به ملت ما هویت و استقلال داد که ما به معنای حقیقی روی پای خودمان ایستاده ایم و ما امروز تنها کشوری هستیم که وابستگی به هیچ قدرتی نداریم.

خرسند در پایان با بیان اینکه امروز افتخار ما این است که روی پای خودمان ایستاده ایم و استقلال داریم، گفت: مسئولان بلندمرتبه ما با انتخابات مشخص می شوند که این معنی مردم سالاری دینی و حقیقی است. لذا دهه فجر یادآور این عزت و افتخار است.

گفتنی در حاشیه این مراسم زیبا که همراه با قرائت دکلمه، اجرای سرود توسط دانش آموزان و برگزاری نمایشگاهی از آثار دانش آموزان بود، کیکی ۶ متری طبخ و بین دانش آموزان توزیع گردید.

وب سایت رسمی آموزش و پرورش کازرون

http://kazeroon.fars.medu.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.