خانه / اجتماعی / تجلیل از خانواده دو شهید انقلاب در کازرون، شهید منصور محسن پور و شهید صدراله شیخیان
تجلیل از خانواده دو شهید از شهدای انقلاب کازرون شهید محسن پور و شهید شیخیان

تجلیل از خانواده دو شهید انقلاب در کازرون، شهید منصور محسن پور و شهید صدراله شیخیان

روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کازرون: روز شنبه ۱۳/۱۱/۹۷ مصادف با دومین روز از دهه مبارک فجرچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، هیاتی متشکل از امام جمعه، فرماندار، ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از روسای ادارات کازرون با خانواده دو شهید انقلاب اسلامی در کازرون، شهیدان منصور محسن پور و صدراله شیخیان دیدار و از رشادت ها و از جان گذشتگی های این دو شهید والا مقام و صبر و بردباری خانواده این عزیزان تجلیل کردند.

دیدار اول در منزل همسر شهید منصور محسن پور انجام شد. در این دیدار ابتدا احمد رضا زاده رئیس بنیاد شهید کازرون به معرفی شهید پرداخت و گفت:” شهید منصور محسن پور متولد سال ۱۳۳۲ در شهرستان کازرون است. او علاقه زیادی به امام داشت به طوری که نوارهای سخنرانی امام رساله و کتاب های امام (ره) را مطالعه می کرد و در بین مردم پخش می نمود. وی به شهرهای تبریز، قم، اصفهان، و … برای پخش اطلاعیه های حضرت امام مسافرت می کرد. رژیم که از فعالیت هایش مطلع شده بود چندین بار ایشان را دستگیر و تهدید نمود ولی این امر در عزم راسخ او خللی ایجاد نمی نمود. مبارزات این شهید بزرگوار ادامه یافت تا اینکه سرانجام در جریان هجوم به سینما که در آن زمان یکی از مراکز ترویج فساد بود در تاریخ ۱۹/۲/۵۷ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.”

محمد خرسند امام جمعه کازرون نیز در این دیدارضمن تجلیل از رشادت های شهید منصور محسن پور از صبر و بردباری همسر ایشان قدردانی نمود و گفت:” شهید محسن پور اولین شهید کازرون در رویدادهای انقلاب است و خون این شهید بزرگوار بود که مردم را در کازرون بیدار کرد و باعث شد مبارزات مردم به صورت جدی تری دنبال شود. و ما امروز در جشن چهل سالگی انقلاب، خود را مدیون این شهید و دیگر شهیدان عزیزمان می دانیم که آزادی از یوغ طاغوت و استعمار را برای ما به ارمغان آوردند.”

دیدار دوم نیز در منزل مادر شهید صدراله شیخیان صورت گرفت. مادر شهید شیخیان در این دیدار خاطراتی از روزهای انقلاب و نحوه شهادت فرزندش بیان نمود و گفت:” شهید متولد ۱۳۳۷ بود او بسیار شجاع و زیرک بود و در عین حال عاشق امام (ره) پس از درخواست امام از سربازان جهت ترک پادگان ها سربازی را رها کرد و به  صف تظاهر کنندگان پیوست. بارها ماموران برای دستگیری او به خانه ما ریختند اما نمی توانستند او را دستگیر کنند. چندید بار هم برادران او را دستگیر کرده و شکنجه دادند. روزی یکی از ماموران که از دست صدراله به ستوه آمده بود به من گفت به او بگویید که دست از کارهایش بردارد و گرنه او را می کشیم. من در پاسخ گفتم او فدایی امام است و من هم او را نذر امام کرده ام. روز ۹ دی سال ۵۷ بود که در تظاهرات مردم، عبدالحسن خدیو که از دوستان صدراله بود مورد اصابت گلوله مزدوران شاه قرار گرفت و به شهادت رسید. صدراله تابوتی برای او می سازد و جنازه شهید خدیو را به دوش می کشد و پیشاپیش جمعیت حرکت می کند که او را به مسلسل بسته و به شهادت می رسانند. در همین تظاهرات بود که بانو برنجی نیز به شهادت رسید.”

در پایان این دیدارها با اهدای لوح تقدیر به این دو خانواده معظم از ایشان قدر دانی شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.